فرهنگ‌نامه‌ی مقاومت اسلامی
فرهنگ‌نامه‌ی آزاد مقاومت اسلامی
مربوط به:  عیسی قاسم

بیانیه‌ی حزب الله لبنان در پی لغو تابعیت شیخ عیسی قاسم توسط نظام بحرین

حزب الله اقدام بی‌سابقه‌ی نظام بحرین در لغو تابعیت عالم جلیل القدر و رهبر شجاع، آیت الله حضرت شیخ عیسی قاسم1 را محکوم و آن را اقدامی بسیار خطرناک ارزیابی می‌کند؛ چرا که ایشان از مقام والای دینی و جایگاهی رفیع در سطح کشور و امت برخوردار است و ضمانتی حقیقی برای حال و آینده‌ی بحرین به حساب می‌آید.

این اقدام نشان می‌دهد نظام بحرین در مواجهه با جنبش مسالمت‌آمیز مردمی به پایان راه رسیده و پیامی بسیار نادرست را مخابره نموده است؛ پیامی با این مضمون که اصلاحات، حقوق، گفت و گو و افق سیاسی وجود ندارد و نظام با حماقت و تهور، ملت را به سوی گزینه‌های دشوار می‌راند؛ گزینه‌هایی که عاقبت سختی برای این نظام دیکتاتوری فاسد در پی خواهند داشت.

این جنایت تازه، اوج بیدادی است که این نظام علیه ملت روا می‌دارد و به منزله‌ی لغو تابعیت همه‌ی گروه‌های این ملت و مبارزان و انقلاب و به هم‌آوردی طلبیدن اراده برای زندگی آزاد و با کرامت است؛ چه این که لغو تابعیت هیچ کدام از شهروندان که از حقوق معمول شهروندی بهره‌مندند پذیرفته نیست تا چه رسد به عالم بزرگی همچون شیخ قاسم که در بحرین متولد شده و زندگی‌اش را در بحرین گذرانده است. هدف این اقدام، اعمال اقتدار و مجازاتی است که در هیچ جای جهان به این شکل شرم‌آور به رسمت شناخته و به کار بسته نمی‌شود؛ جز از سوی نظام بحرین که تابعیت را هدیه‌ی حاکم به رعایا می‌داند.

حزب الله همه‌ی مراجع دینی، سیاسی و حقوقی داخلی، جهان عرب و جهان را به اعلام قاطعانه‌ی مخالفت با این اقدام تحریک‌آمیز ناشناخته و فشار بر نظام بحرین برای بازپس‌گیری فوری این تصمیم و تغییر مسیر سیاسی به سوی تفاهم با ملت برای خروج از این بحران پیچیده‌ی سیاسی فرا می‌خواند؛ بحران پیچیده‌ای که بحرین به واسطه‌ی سیاست‌های طوفانی و سرسپردگی [حکومتش] به نیروهای منطقه‌ای و بین المللی به میانه‌ی آن در افتاده است.

حزب الله همچنین ملت بحرین، ملت وفاداری، غیرت، مرزبانی، دلاوری و فداکاری را به بیان قاطع خشم و قهر خود از واردآوردن این ضربه به این نماد عظیمشان دعوت می‌نماید.

حزب الله


  1. ^ حفظه الله

از: حزب الله، مقاومت اسلامی لبنان، پایگاه مجازی فارسی زبان مقاومت اسلامی لبنان، [2016/6/20]، لینک

ارتباط با ما | لوگوی ما
حقوق مطالب اختصاصی محفوظ است.