فرهنگ‌نامه‌ی مقاومت اسلامی
فرهنگ‌نامه‌ی آزاد مقاومت اسلامی
مربوط به:  عیسی قاسم

بیانیه‌ی حزب الله لبنان در پی یورش نظام بحرین به منزل آیت الله شیخ عیسی قاسم

پادشاه بحرین اطمینان یافت که سرورش دونالد ترامپ اجازه نخواهد داد بار دیگر روابط دو کشور متشنج شود و گوش‌هایش را بر همه‌ی فریادهای حقوق بشر و نظرات برخی شخصیت‌ها و نیروهای سیاسی مدافع حقوق ملت مظلوم بحرین خواهد بست. پس از آن بود که پادشاهْ ارتش و نیروهای ویژه‌اش را به همراه صدها خودروی سنگین و هلیکوپتر برای شکستن اعتصاب میدان فداکاری گسیل کرد؛ میدانی که جوانمردانی باورمند به پروردگارشان از ماه‌ها پیش برای دفاع از گرامی‌ترین مردم، عالم صابر حضرت آیت الله شیخ عیسی قاسم در آن گرد آمده بودند. نظام از این نماد ملی‌گرایی، ضامن هم‌زیستی، چهره‌ی درخشان، عالم کامل پرهیزکار متقی و صاحب اندیشه‌ی معتدل اسلامی با ظلم و فریب، سلب تابعیت کرد و وی را در معرض محاکمه‌ی ظالمانه قرار داد در حالی که خاک، تاریخ، ملت و فرهنگ بحرین به وی مفتخرند و او کسی است که به هویت بحرینی اصالت و ارزش می‌بخشد و از خانواده‌ای نیست که چند قرن قبل از بیابان آمده باشد تا بر بحرین و سرنوشت و ملتش حکومت کند و نسبت به هر کسی که بخواهد بذل یا بخل روا دارد.

ما در حزب الله این تجاوز وحشیانه به اهالی غیرمسلح شهرک دراز را محکوم می‌کنیم و همچنین تجاوز به جوانان مؤمنی را که ماه‌ها برای جان دادن در راه مرجع، دین، وطن و کرامتشان در اعتصاب به سر می‌بردند و نظام به همین دلیل آن‌ها را به دادگاه فراخواند و آنان را بهانه‌ی هجوم به منزل آیت الله قاسم قرار داد. ما مسئولیت کامل این تجاوز سبعانه را که تا کنون به زخمی‌شدن و شهادت تعداد زیادی از افراد و هتک حرمت منزل و اهالی منزل این عالم شریف انجامیده و همچنین همه‌ی حوادث قبلی و بعدی را بر عهده‌ی تصمیم‌گیر اصلی یعنی نظام تروریستی آل سعود می‌دانیم و معتقدیم هرگونه تعرض به زندگی، سلامت یا کرامت حضرت آیت الله شیخ عیسی قاسم حوادث را به لحاظ مکانی و زمانی دچار احتمالاتی می‌سازد که پیش‌بینی خطرات و نتایج آن از هیچ کس ساخته نیست.

همچنین از همه‌ی کشورهای جهان و سازمان‌های حقوقی و بشری که شرافت یا استقلالی برایشان باقی‌مانده است می‌خواهیم در محکوم کردن این جنایت و حفظ سلامت و کرامت این رهبر بزرگ ملی و دینی شتاب ورزند.

موضع‌گیری قهرمانانه‌ی اهالی دراز و همه‌ی ملت بحرین و جوانان میدان فداکاری را ارج می‌نهیم و بزرگ می‌داریم و در برابر حماسه‌ای که صبح امروز رقم زدند سر تعظیم فرو می‌آوریم. برای شهیدان رحمت و برای زخمی‌ها شفای عاجل مسألت داریم و به بحرانیان عزیز تأکید می‌کنیم در مسیر عزت، آزادی و بازپس‌گیری حقوق غصب‌شده‌شان قرار دارند و ان شاءالله پیروز هستند؛ که پیروزی، اندکی صبر است. «وَلَا تَهِنُوا۟ وَلَا تَحْزَنُوا۟ وَأَنتُمُ ٱلْأَعْلَوْنَ إِن كُنتُم مُّؤْمِنِينَ1»


  1. ^ آل عمران/۱۳۹

از: حزب الله، مقاومت اسلامی لبنان، پایگاه مجازی فارسی زبان مقاومت اسلامی لبنان، [2017/5/23]، لینک

ارتباط با ما | لوگوی ما
حقوق مطالب اختصاصی محفوظ است.