فرهنگ‌نامه‌ی مقاومت اسلامی
فرهنگ‌نامه‌ی آزاد مقاومت اسلامی
مربوط به:  سید موسی صدر

بیانیه حزب الله به مناسبت سی و ششمین سالگرد ربوده شدن امام موسی صدر

سی و یک آگوست دیگربار با یاد فاجعه‌ی ملی بزرگ ربوده شدن امام عظیم و رهبر ملی، حضرت امام سید موسی صدر و دو همراهش جناب شیخ محمد یعقوب و جناب عباس بدر الدین که خداوند همگی‌شان را باز گرداند فرا می‌رسد.

این فاجعه یکی از غم‌بارترین، دردآورترین و خشم‌انگیزترین فرازهای تاریخ کشور و امت ماست. و این به واسطه‌ی ظلم عظیمی است که از سویی به امام و دو همراهش و از سوی دیگر به کشور، ملت، خانواده‌ها و آرمان‌های عدالت‌جویانه‌شان روا داشته شد.

امام سید موسی صدر امام مقاومت است و امام گفت و گو، گشاده‌رویی و اعتدال. در اوضاع امروز امت، مواضع قاطع او را در مسئله‌ی نبرد با تجاوزهای دنباله‌دار صهیونیستی علیه امتمان به یاد می‌آوریم. تجاوزهایی که جنایت‌بارترین آن‌ها نسبت به غزه صورت می‌گیرد. و در عین حال در سایه‌ی هجوم تکفیر و تروریسمی که همه را هدف قرار داده و همه‌ی کشورهای منطقه به نحوی با آن دست به گریبان هستند وی را به یاد می‌آوریم که در طلب گفت و گو با همه‌ی عناصر اجتماعی، دینی و سیاسی منطقه‌مان بود.

مسئولیت ربودن امام موسی صدر بر عهده‌ی کسی است که مرتکب این جنایت شد و البته تاریخ طومارش را به هم پیچید. همچنین این مسئولیت بر عهده‌ی دولت‌هایی است که پس از انقلاب زمام کار را در این کشور بر عهده گرفته‌اند و تا امروز در این زمینه دست به هیچ حرکتی نزده‌اند. اما جامعه‌ی عرب و جامعه‌ی جهانی نیز در جنایت پنهان نمودن امام صدر شریکند چرا که مسئولیت آزادسازی ایشان و همراهانشان را به انجام نرساندند.

به این مناسبت حزب الله بار دیگر بر اصرار مداومش بر قرار گرفتن این مسئله در رأس مساعی و ضرورت انجام تمام تلاش‌های ممکن تا رسیدن به پایان خوش این مسئله تأکید می‌ورزد. راه، روش و افکار امام صدر چراغ راه مقابله با خطراتی که امت را تهدید می‌کند بوده و خواهد بود؛ در صدر آن‌ها خطر بزرگ صهیونیسم و خطر تکفیر و تروریسم که در برابر دیدگان همگی‌مان قرار دارد. همچنین خطر محرومیت که امام صدر همیشه آن را از بزرگ‌ترین خطراتی که ملت‌ها و امت ما را تهدید می‌کنند بر می‌شمرد.

از: ، [1393/6/9]، لینک

ارتباط با ما | لوگوی ما
حقوق مطالب اختصاصی محفوظ است.