فرهنگ‌نامه‌ی مقاومت اسلامی
فرهنگ‌نامه‌ی آزاد مقاومت اسلامی
مربوط به:  پیمان اسلو ، انتفاضه اقصی ، کمپ دیوید

پیام آیت الله سید علی خامنه‌ای (مد ظله) به کنفرانس بین المللی امام خمینی (قدس سره) و حمایت از فلسطین

بسم الله الرّحمن الرّحیم

برگزاری کنفرانس بین‌المللی «امام خمینی قدّس سرّه الشّریف و حمایت از فلسطین» در سال‌گرد رحلت آن امام راحل عظیم الشأن، کاری ارزشمند و پرمعناست. زیرا نهضت امام خمینی قدّس سرّه الشّریف، جان تازه‏ای در کالبد قضیه‌ی فلسطین دمید و پشتوانه‌ی ایمان اسلامی را که همواره با جهاد فداکارانه همراه است، بار دیگر برای آن ایجاد کرد. سیاست‌های خاورمیانه‌ای آمریکا پس از قرارداد کمپ دیوید سرنوشت خسارت باری را برای قضیه‏ی فلسطین و ملت فلسطین ترسیم کرده بود و این همان سیاستی بود که در نهایت به قرارداد اسلو و پیامدهای دردناک آن منتهی گشت. در این سیاست‌ها محو روحیه جهاد و مقاومت و حذف تدریجی ملت فلسطین از کلیه معادلات منطقه و تکیه‌ی آن ملت به امیدهای واهی بجای تکیه‌ی او بر اراده و نیروی ذاتی خود پیش‌بینی شده بود. روح ایمان اسلامی و انگیزه‌ی جهاد فی سبیل الله که بار دیگر با مبارزات مردم فلسطین آمیخته شد، بزرگ‌ترین مانع را در برابر پیشرفت سیاست‌های استکباری و انگیزه‌های خائنانه پدید آورد. امروز ملت فلسطین به برکت همین روحیه و انگیزه با همه‌ی وجود در صحنه حاضر است و با اراده و عزم و فداکاری خود آینده‌ای را که برای دشمنان و حتی دوستان فلسطین قابل پیش‌بینی نبود، شالوده ریزی مى‌کند.

صحنه‌ی امروز فلسطین مژده دهنده‌ی آینده‌ی محتومی است که خداوند به مجاهدان صادق و ثابت قدم وعده داده است و این وعده تخلّف ناپذیر است. رژیم ظالم و قساوت پیشه‌ی صهیونیست و پشت سر آن، سیاست آمریکا و صهیونیسم جهانی و صلیبی‌های مرتجع می‌پندارند، که با رفتار جنایت بار و فاجعه آمیز خود، خواهند توانست بر ملت فلسطین پیروز شوند. و آن را وادار به تسلیم کنند و این خطایی فاحش است که مرتکبان آن در آینده گوشمالی سخت خواهند دید. جلادان تل آویو در رفتارهای خود فقط توانسته‌اند بی گناهانی را به قتل برسانند و شهرهائی را ویران کنند، اما نتوانسته‌اند در عزم استوار مجاهدان فلسطینی خلل وارد سازند. انتفاضه مسج الاقصی یکی از آیات الهی است و جنایت‌کاران روسیاه را به شدت مجازات خواهد کرد.

به گمان زیاد ناکامی رژیم صهیونیستی و شریک جرمش آمریکا در عملیات چند ماهه‌ی اخیر، آنان را به سمت طراحی ترفند تازه‌ای برای رهائی از این گرداب وادار خواهد کرد. ترفند کشاندن طرف فلسطینی به پشت میز مذاکره‌ای که تنها اثرش برای فلسطین ایجاد اختلاف در صفوف مبارزان فلسطینی و فرونشاندن شعله‌ی انتفاضه خواهد بود، در برابر این ترفند تسلیم نباید شد. رژیم اشغال‌گر ثابت کرده است که به هیچ قراری پایبند نیست و هیچ منطق حق‌طلبانه او را قانع نخواهد ساخت و به هیچ منطقی جز زورگوئی و زیاده‌طلبی اعتقاد ندارد. بی‌شک مبارزان مؤمن و راستین و دولت‌های معتقد به قضیه‌ی فلسطین، فریب این ترفند را نخواهند خورد.

امروز دولت‌ها و ملت‌های مسلمان به ویژه عرب، وظیفه‌ی سنگینی بر دوش دارند. وظیفه‌ی دولت‌ها البته بسیار سنگین و خطیر است، اما سنگینی وظیفه ملت‌ها به ویژه علمای دینی و شخصیت‌های سیاسی و نخبگان دانشگاهی و روشنفکران و دیگر عناصر اثرگذار از سنگینی وظیفه دولت‌ها کمتر نیست. این وظیفه عبارتست از کمک رساندن و روحیه دادن و این جهاد مقدس را تداوم بخشیدن.

از خداوند متعال می‌خواهم که به همه‌ی ما توفیق عمل به این وظیفه را عنایت فرماید.

والسلام علیکم و رحمةالله و برکاته - سید علی خامنه‏ای - 12 خرداد ماه 1381

از: حسینی خامنه ای، سید علی، پایگاه اطلاع رسانی دفتر حفظ و نشر آثار آیت الله خامنه ای (مد ظله)، [1381/03/12]، پیام آیت الله سید علی خامنه‌ای (مد ظله) به کنفرانس بین المللی امام خمینی (قدس سره) و حمایت از فلسطین، لینک

ارتباط با ما | لوگوی ما
حقوق مطالب اختصاصی محفوظ است.